O nás

KLUBOVÉ ÚSPĚCHY 🏆

🥉 3. místo v sezóně 2014/2015 – Vysokoškolská liga VUT v Brně

🥇 1. místo v sezóně 2015/2016 – Vysokoškolská liga VUT v Brně

🥇 1. místo v sezóně 2016/2017 – STAROBRNO Univerzitní liga skupina „A“

🥉 3. místo v sezóně 2017/2018 – STAROBRNO Univerzitní liga skupina „B“

🥇 1. místo v sezóně 2019/2020* – 1. STAROBRNO Univerzitní liga
*Tato sezóna byla vlivem Koronavirové pandemie ukončena po podzimní části.

🥈 2. místo v sezóně 2019/2020 – Ligový pohár Brněnského svazu malé kopané

🥇 1. místo v sezóně 2022/2023 – 1. STAROBRNO Univerzitní liga

🥇 1. místo v sezóně 2022/2023 – Ligový pohár Malý fotbal Brno

NAŠE HODNOTY ⭐

Jako klub máme určité hodnoty, kterých se snažíme držet, jak během našeho působení na hřišti, tak i během výběru hráčů, kteří nás mají reprezentovat.


Jsou to následující:

Pohled do historie

Vznik našeho klubu datujeme do září roku 2014, kdy jsme založili tým malé kopané pro působení ve Vysokoškolské lize VUT v Brně. Jednalo se tak o první sezónu odehranou pod názvem FC Protest.

První ročník, do kterého jsme ve VŠ lize VUT nastoupili, byla tedy sezóna 2014/2015. V naší jubilejní sezóně jsme skončili na 3. místě.

Následující ročník 2015/2016 jsme ve stejné Vysokoškolské lize dopadli ještě lépe, kdy jsme celou soutěž ovládli! 1. místo pro nás tehdy bylo obrovský úspěch!

Od sezóny 2016/2017 jsme se rozhodli vyzkoušet „novou výzvu“ v podobě jiné soutěže. Nově jsme tedy přihlásili STAROBRNO Univerzitní ligu hranou pod Brněnským svazem malé kopané. Tehdy to byl již čtvrtý ročník této soutěže, kde nastupovaly týmy složené z hráčů brněnských vysokých škol. Především se jednalo o mnohem větší soutěž, kterou jsme vnímali minimálně prestižněji. Do tohoto ročníku se přihlásilo hned 33 týmů z celého Brna, které byly rozděleny do tří skupin po 11. Následně z těchto třiceti tří týmů postupovalo nejlepších šestnáct do Play-off.

V naší první sezoně ve STAROBRNO Univerzitní lize jsme si vedli opět náramně. V naší jedenácti členné skupině jsme skončili na 1. místě se ziskem 46 bodů s náskokem čtyř bodů na druhý tým za námi. Ve dvaceti utkáních jsme navíc vstřelili hned 116 branek, což z nás dělalo nejofenzivnější tým celé ligy! Druhý nejlepší měl hned o 11 méně. Postup do vyřazovací části byl tak jasnou samozřejmostí. V osmifinále jsme si nejprve poradili s týmem Valašských dřeváků. Do čtvrtfinále jsme následně dostali celek Impérium, kdy zápas po dobu základní hrací doby nepoznal vítěze a musely rozhodovat penalty. Ty však zvládl lépe soupeř a mohl se radovat z postupu do semifinále. Naše premiérová sezóna tak skončila sice vítězstvím v základní části, ale končila následným vypadnutím ve čtvrtfinále po penaltách.

V následující sezoně 2017/2018, hrající se opět na skupiny s následným play-off, jsme v naší skupině obsadili tentokráte 3. místo. Ve vyřazovací části jsme opět prošli přes osmifinále, kde nám byli soupeřem The Invincibles, tentokrát jsme byli úspěšnější v penaltových kopech my. Ve čtvrtfinále nás čekal tým Agrostroje, který byl však nad naše síly. V zápase jsme měli sice herně navrch, ale skvěle chytající brankář Agrostroje naše postupové ambice zkrotil. Za to Agrostroj své šance proměňoval a mohl se právem radovat z postupu do semifinále.

Sezóna 2018/2019 dospěla velkých změn. V této sezóně došlo k zásadní změně v rámci celé Univerzitní ligy. Bylo zrušeno závěrečné play-off a ligy byly restrukturalizované dle výkonnosti z předešlých ročníků. My byli nasezeni z druhého místa do nejvyšší 1.ligy.  Zpětně by se dalo říct, že to byla jedna z nejhorších sezon, které jsme jako tým odehráli. Nejen, že jsme se tak jako obvykle nepohybovali v boji o medaile, ale také nám hrozila dokonce možnost sestupu z nejvyšší soutěže. Měli jsme hodně problém s hráči a jejich docházkou. Také nám vypadli dva naši rozdíloví hráči. Vše se pak odráželo na výsledcích týmu. Pouhých 13 bodů a konečné 6. místo. 

Následující sezónu 2019/2020 jsme se museli uchýlit k náboru nových tváří do týmu, jinak bychom asi nemohli dále pokračovat. V tomto kroku vidíme asi největší zlom. Podařilo se nám nabrat přesně takové hráče, kteří nám poslední sezónu chyběli. Navíc do týmu přinesli patřičnou kvalitu. Výsledky přišly okamžitě. Na vlně pěti vítězství a jedné remízy jsme uzavírali podzimní část “legendárním” utkáním proti celku Agrostroje. Tento zápas jsme zvládli vyhrát a s 19 body mohli oslavit titul půlmistra. V jarní části jsme však stihli odehrát pouze jediný zápas. Vlivem koronavirové pandemie a následných opatření jsme žádný další zápas neodehráli. Sezóna tak byla nejprve pozastavena a nakonec byl celý ročník předčasně ukončen po podzimní části. Bohužel s tím, že se nejednalo o regulérní sezónu, nemohl se náš titul tudíž počítat. 

Chuť jsme si mohli alespoň napravit v Ligovém poháru, do kterého jsme se poprvé přihlásili. Ten naštěstí vlivem rozvolňování opatření dostal zelenou. Co se týče výsledků: tam jsme si v osmifinále nejprve poradili s obhájcem trofeje, prvoligovým KMK Dynamo. Následně ve čtvrtfinále vyzráli v univerzitním derby na našeho rivala Agrostroj. V semifinále následně porazili další prvoligový celek CZ People. Ve finále jsme bohužel jen těsně (6:5) nestačili na tehdy čerstvé mistry republiky z BKMK Brno.

Další sezóna 2020/2021 Univerzitní ligy pokračovala tak, jak předchozí skončila a to během přísných koronavirových opatření. Bohužel v toto sezóně jsme stihli odehrát pouze jedno přátelské utkání, protože jsme měli v prvním kole volný los. Sezóna se následně opět přerušila a následně byl celý ročník zrušen.

Naše poslední oficiální  mistrovské utkání v Univerzitní lize s prvním utkáním v sezóně 2021/2022 dělilo neuvěřitelných 567 dnů! V této sezóně jsme chtěli navázat na naše poslední výsledky. To se nám ale nedařilo. Promarněný start do soutěže a nevyrovnané výsledky znamenaly pouze 4. místo v této sezóně. Start v Ligovém poháru jsme navíc museli z důvodu velké absence hráčů vzdát bez boje.

Ročník 2022/2023 byla pro nás již devátá sezóna, z toho 7. ve STAROBRNO Univerzitní lize. Náš cíl, s kterým jsme do soutěže před sedmi lety vstupovali, jsme ale stále neměli splněn. Sedmička přeci ale nosí štěstí, no ne? Podzim jsem měli opět výtečný, kdy jsme opět všechno vyhráli a pouze jednou remizovali. Opět jsme tak přezimovali na 1. místě jako podzimní půlmistr. Do jarní části jsme vstupovali plní nadějí, že to tentokrát konečně dotáhneme do zdárného konce! V utkání s druhým celkem tabulky jsme mohli definitivně slavit tři kola před koncem, bohužel jsme v této sezóně poprvé zaslouženě okusili hořkost porážky. Což naši situaci mírně zdramatizovalo, nicméně jsme měli otěže stále ve svých rukou a neponechali nic náhodě. Ročník 2022/2023 jsme se stali konečně mistry STAROBRNO Univerzitní ligy a mohli tak nad hlavu zvednou Masarykův pohár pro vítěze. 

Po titulu v Univerzitní lize jsme okusili štěstí opět v Ligovém poháru Malého fotbalu Brno. Nutno dodat, že plní ambicí uspět i zde! Museli jsme si cestu do případného finále vykopat až z předkola. Tam jsme spolehlivě přehráli celek z 6. ligy Kalinku Bohunice. Následně v osmifinále porazili 4. ligovou Březinu. Ve čtvrtfinále přesvědčivě porazili prvoligové MF Nové Vinařství. V semifinále vyzráli na celek BKMK Brno, který má ve svém kádru několik reprezentantů České republiky v malém fotbale nebo reprezentanty Brna v Superlize. Velmi cenný skalp! Ve finále nás pak čekal obhájce loňského triumfu – celek Royal Flush, který skončil čtvrtý v rámci Evropské ligy malého fotbalu. Finále jsme po neuvěřitelném obratu, kdy jsme prohrávali 2:0 dokázali třemi góly otočit a my tak mohli slavit DOUBLE v této výtečné sezóně. 

Vítěz Ligového poháru měl právo startovat na Českém národním poháru, který se v roce 2023 konal v červenci v Ostravě. My se rozhodli tuto výzvu přijmout. Osudí nám přihrálo do skupiny celky FC Union Brdy Příbram, Hranatá Koule Jihlava a RS Team Kopřivnice. A výsledek? Nepočínali jsme si vůbec zle! Skupinu jsme třemi výhrami suverénně ovládli a se skórem 16:1 postupovali jako nejlepší celek do osmifinále. Tam jsme narazili na „domácí“ Ostravský Zábřeh, který obhajoval třetí místo z předešlého ročníku. S Ostravským celkem jsme sehráli opravdu vyrovnanou partii, kdy utkání skončilo po základní hrací době 2:2 a následovaly penalty, které zkušenější soupeř zvládl lépe a postoupil dále. Nutno dodat, že soupeř došel až do finále, kde podlehl BKMK – druhému Brněnskému celku na turnaji.

S Českým národním pohárem jsme se tedy rozloučili po spanilé jízdě skupinou poměrně smolně po penaltovém rozstřelu. Účast na turnaji vnímáme jako cennou zkušenost a věříme, že se na tuto „vrcholovou“ akci v rámci malého fotbalu ještě v budoucnu podíváme.

Od sezony 2023/2024 budeme nastupovat také v mužské soutěži Malého fotbalu Brno. Konkrétně jsme přijali nabídku startovat ve 2. nejvyšší lize. Zároveň však budeme pokračovat i v Univerzitní lize malé kopané.

Ještě nás nesledujete? To byste měli napravit.